Dzień Dziecka 2024 r.

Utworzono dnia 18.06.2024

Dzień Dziecka zorganizowany 07.06.2024 roku

Tego dnia wszystkie buzie naszych dzieci były uśmiechnięte i nikt nie miał powodów do zmartwień. Obchodzony Dzień Dziecka był świętem naszych uczniów, dla których przygotowane były różne atrakcje.

Dzień zaczęliśmy od Szkolnego Przeglądu Talentów, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje pasje i zainteresowania. Występujący dali wspaniałe popisy umiejętności: wokalnych, choreograficznych i tanecznych. Należą im się słowa uznania za pomysłowość, odwagę i chęć pokazania się na forum szkoły. Z takimi talentami mają szansę na zrobienie kariery i tytuł „gwiazd rozrywki”. Pierwsze kroki w tym kierunku już zostały śmiało poczynione. Warto również nadmienić, że występy uczestników oceniane były przez Jury w uczniowskim składzie: Pokręconej Julki, Rudego Adriana i Szalonej Mariki. Ich rzeczowe i profesjonalne komentarze trafiły do serc i dawały otuchy artystom. Występy podobały się nie tylko członkom Jury, którzy kilka razy w dowód uznania użyli złotego przycisku. Publiczność także żywiołowo reagowała na wszystkie występy, nagradzając kolegów i koleżanki gromkimi brawami.

Po części artystycznej wszyscy udali się na teren boiska szkolnego. Tutaj każdy miał szansę sprawdzić własne możliwości sportowe i wziąć udział w rywalizacji w różnych kategoriach, zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Był zatem bieg, sztafeta, bieg z przeszkodami. Tradycją Dnia Dziecka w naszej szkole jest obecność druhów -strażaków z OSP w Borzykowej. Przygotowali oni tory przeszkód do pokonania, oczywiście zgodnie z zasadą: „kto pierwszy, ten lepszy”! Zadbali także o działania profilaktyczne i jeszcze raz przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mogli zatem poćwiczyć na fantomie i zapoznać się z profesjonalnym sprzętem wykorzystywanym w pracy strażaków.

Miłym akcentem i niewątpliwą atrakcją była możliwość pomalowania twarzy. Oczywiście najchętniej korzystali z niej najmłodsi, dlatego ich buzie zamieniły się w motylki, tygryski, pieski i… wiele innych. Można było także wcielić się w malarza i samodzielnie wymalować swój obrazek w nietypowy sposób, bo na … kostce brukowej.

Pomiędzy atrakcjami uczniowie korzystali z części gastronomicznej. Rodzice przygotowali dla nich bowiem kiełbaski z grilla, słodkie przekąski i oczywiście pyszne lody!

Cały dzień minął w atmosferze zabawy, wszystkim dopisywały doskonałe humory i widoczna była prawdziwa dziecięca radość.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji naszego szkolnego Dnia Dziecka oraz druhom -strażakom z OSP w Borzykowej za zaangażowanie i nieprzerwaną współpracę.

Dzień dziecka 2024 r.

Utworzono dnia 18.06.2024, 18:12