Jeden z dziewięciu

Utworzono dnia 19.04.2024

„Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”

Dzień 17 kwietnia 2024 roku był w naszej szkole świętem matematyki.

Nasza placówka była organizatorem Gminnego Konkursu Matematycznego „Jeden z dziewięciu” adresowanego do uczniów klas IV - VII szkół podstawowych. Miło było nam podziwiać wiedzę matematyczną uczniów z terenu gminy Żytno: PSP im. H. Sienkiewicza w Żytnie, PSP im. H. A. Ostrowskich oraz PSP w Borzykowej.

Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz umiejętności logicznego myślenia. Równie ważna była integracja środowiska uczniowskiego z różnych szkół, a także uświadamianie, że przyswajanie wiedzy z matematyki nie musi być i ... nie jest nudne. Dlatego konkurs zorganizowany był w formule popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Zmagania konkursowe przebiegały w kategoriach poszczególnych klas. W pierwszym etapie na pytania odpowiadało dziewięciu uczestników reprezentujących trzy szkoły. Spośród nich wyłonione były trzy osoby z zachowaną największą ilością szans. Uczniowie ci przechodzili do finału i walczyli o zwycięstwo.

Cieszymy się, że w trakcie teleturnieju wyczuwalna była atmosfera zabawy oraz rywalizacji i przemyślanych strategii. Wszyscy uczestnicy zasłużenie nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami i upominkiem. Na finalistów zaś czekały kuferki z niespodzianką, zwycięzcy otrzymali także medale.

Oto zwycięzcy naszego teleturnieju „Jeden z dziewięciu”:

kategoria: klasy IV – Mieszko Mamnicki z PSP im. H. Sienkiewicza w Żytnie

kategoria: klasy V – Marika Wizemberg z PSP w Borzykowej

kategoria: klasy VI – Wiktoria Oberska z PSP w Borzykowej

kategoria: klasy VII – Marcelina Bus z PSP im. H. Sienkiewicza w Żytnie

Uczniom jeszcze raz serdecznie gratulujemy wspaniałej wiedzy matematycznej, nauczycielkom rzetelnego przygotowania podopiecznych do konkursu.

Podziękowania kierujemy również w stronę Pani Lucyny Pryt -nauczycielki matematyki w naszej szkole, która przygotowała konkurs i zadbała o jego fantastyczny przebieg.

Jeden z dziewięciu

Utworzono dnia 19.04.2024, 08:27